02 شهر

افزایش رتبه الکسا و تأثیر آن در سئو

همگی می دانیم که سایت alexa.com سایتی معروف برای رتبه بندی سایت ها بر اساس بازدید است.یعنی هر چقدر بازدید بیشتر باشد رتبه  آن کمتر است.گوگل در ایران و جهان رتبه یک الکسا را دارد.

اما چرا همه وب مستران در چاه الکسا گیر کرده اند؟

شما با استفاده از پدیده شوم پاپ اپ، می توانید، بازدید مصنوعی و زورکی ایجاد کنید و رتبه الکسای خود را پایین بیاورید.استفاده از نوار ابزار الکسا هم در سطوح پایین تر (مثلا از رنک ۲۰۰۰ ایران به ۱۵۰۰۰ برسیدن) کاربرد دارد!

رتبه الکسا هیچ ربطی به سئو ندارد! عموما در ابتدای کار تصور می کنند هر چقدر بازدید بیشتر باشد، رتبه گوگل هم مناسب می شود.اما چنین نیست و بازدید ارتباط خیلی کم و غیر مستقیمی در ارتقای رتبه گوگل دارد.چه دلیلی دارد که به این عدد دلخوش باشید؟ رتبه الکسا فقط در جذب مشتری برای برای تبلیغ موثر است. که امروزه همه می دانند با استفاده از پاپ اپ می توان رتبه الکسا را به شدت کاهش داد.همچنین در آموزش Bounce Rate درباره دفع کاربر نوشتیم تا کاربران، همزمان با رتبه الکسا به نرخ دفع بازدید کننده یعنی bounce rate توجه کنند.

پس لطفا الکسا را فراموش کنید و صرفا روی سئو و برندینگ سایت خود کار کنید و به صورت دوره ای حاصل کار خود را که در رتبه الکسا موثر است مشاهده کنید و لذت ببرید و انتظار بیجا نداشته باشید.شاید موضوع شما موضوعی نباشد که بتواند بیش از ۱۰۰۰ بازدید روزانه واقعی برای شما به ارمغان اورند.پس چرا انتظار دارید الکسا سه رقمی و چهار رقمی بگیرید؟

افزایش رتبه الکسا و تأثیر آن در سئو

راه کارهایی برای بهبود و افزایش رتبه بندی الکسا

اگر در تلاش هستید که رتبه ی الکسای سایت خود را بهبود و افزایش دهید، کافی است از چند قانون ساده تبعیت کنید. این قوانین به شرح زیر است :
ابتدا نوارابزار الکسا را دانلود کرده و آن را بر روی مرورگر خود نصب کنید. توجه داشته باشید که باید توار ابزار الکسا را بر روی سیستمی نصب نمایید که بیشترین استفاده ی شما از اینترنت از طریق آن صورت می گیرد.
برای نصب نوار ابزار الکسا باید مراحل زیر را پیگیری نمایید.
از طریق مرورگر مورد علاقه ی خود به صفحه ی نصب نوارابزار الکسا بروید.
بر روی Install Alexa extension کلیک نمایید.
به این طریق نوار ابزار الکسا بر روی مرورگر شما نصب می شود.
ویجت الکسا را بر روی سایت خود قرار دهید. این کار توجه کاربران را برای چک کردن آن جلب می نماید و هر کلیک بر روی آن برای شما محاسبه می شود. این کار به الکسا کمک خواهد کرد که کلیک هایی که توسط کاربران تلفن همراه و همچنین کاربرانی که نوار ابزار الکسا را نصب نکرده اند را نیز به حساب بیاورد. برای نصب ویجت الکسا کافی است که کد زیر را در سایتتان وارد نمایید

<ahref=”http://www.alexa.com/siteinfo/www.example.org”><script type=’text/javascript’ src=’http://xslt.alexa.com/site_stats/js/s/a?url=www.example.org’></script></a>

محتواهای کاربردی و با کیفیت تولید نمایید. این محتواها باید طوری طراحی شوند که وب مسترها به آن علاقه داشته باشند. این محتواها را در فروم های وب مستر ها و سایت های بازاریابی های اجتماعی باز نشر دهید. هدف از این کار جذب حداکثری لیدرهای فضای مجازی برای بازدید از سایت می باشد. زیرا احتمال اینکه این افراد از نوار ابزار الکسا استفاده کنند بسیار بالا می باشد.
تولید محتوا می تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد اما تولید محتوای منحصر به فرد می تواند رابطه ی خوبی بین شما و مخاطب ایجاد کند و جذب ترافیک برای مدت طولانی را تضمین نماید.
توجه داشته باشید که عمده ی ترافیک از طریق صفحه ی اول موتورهای جستجو بدست می آید و اگر محتوای شما در صفحه ی اول موتورهای جستجو ظاهر شود، می تواند ترافیک بسیار زیادی را برای وب سایت شما به همراه داشته باشد و به این ترتیبب رتبه ی الکسای سایت شما را نیز بهبود دهد.
بصورت منظم به تولید محتوا بپردازید. این کار به شما کمک خواهد کرد که رتبه ی سایتتان را به سرعت بهبود دهید. توصیه می شود که در هفته به طور منظم ۲ تا ۳ مقاله در وب سایتتان قرار دهید تا اینکه روند بهبود رتبه ی الکسای سایتتان را به وضوح مشاهده نمایید.
در محتواهای خود در مورد الکسا مطلب بنویسید. با این کار احتمال اینکه لینکی به محتوای شما داده شود بالاتر می رود و به این ترتیب رتبه ی شما بالاتر خواهد رفت.
وب سایتتان (یا صفحاتی از آن) را با کلمات کلیدی مرتبط با الکسا بهینه سازی نمایید.
از کاربرانتان بخواهید که نوار ابزار الکسا را دانلود نموده و سپس به سایت شما مراجعه نمایند تا رتبه ی سایت شما در الکسا بهبود پیدا کند.
از ریدایرکت الکسا استفاده کنید. به این معنی که http://redirect.alexa.com/redirect? را در جلوی URL سایتتان قرار دهید. به این ترتیب سایت الکسا کلیک هایی که بر روی لینک های ریدایرکت شما انجام می شود (حتی اگر این کلیک ها توسط کاربرانی زده شده باشد که نوار ابزار الکسا ندارند) را برای سایت شما محاسبه خواهد کرد.
هر گاه مطلبی را در فروم های وبمسترها منتشر می نمایید حتما آدرس سایتتان را ذکر کنید. به این ترتیب احتمال بازدید سایتتان توسط وبمستر هایی که از نوار ابزار الکسا استفاده کرده اند افزایش خواهد یافت.

اشتراک