21 مهر

تاثیرشبکه های اجتماعی درسئو سایت شما

شاید بهترین روش برای دیده شدن مطالب سایت شما شبکه های اجتماعی باشد ،بررسی ها نشان میدهندشبکه های اجتماعی می توانند پس از تولید محتوا بصورت غیر مستقیم بر روی لینکها تاثیر گذار باشندوسئو فقط با گوگل و یاهو تمام نمیشود، بهینه سازی برای شبکه های اجتماعی یا گرفتن بازدید کننده و تبلیغ در شبکه های اجتماعی هم در سئوسایت موثر است.

هر چه تعداد لینک‌های شما در شبکه‌های اجتماعی بیشتر باشد و بین کاربران دست به دست در حال چرخیدن باشد تاثیر بیشتری خواهد داشت،به این فکر کنید که از چه عناوین و تصاویری در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید که کاربران مدام ان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

تاثیرشبکه های اجتماعی درسئو سایت شما

بررسی تاثیر برخی از شبکه های اجتماعی در سئو وب سایت

1-شبکه لینکداین

این سایت با سابقه بیشتر از ده سال با هدف رساندن مشاغل و نظرات و مطالب مختلف به همدیگر کار خودشو شروع کرده است، یکی از مزایای این شبکه اجتماعی پیدا کردن شماره تماس و سایت مورد نظر است که میتواند به ایجاد ارتباط و برند سازی استفاده شود .

2-شبکه اجتماعی گوگل پلاس

اهمیت گوگل پلاس در میان شبکه های اجتماعی بیشتر است چرا که  گوگل قدرتمند ترین است و پیشگام موتور های جستجو در جهان است ،شما با ایجاد یک صفحه و گذاشتن مطالب در ان میتوانید نقش بسزایی در بهینه سازی سایت ایفا کنید

3-اینستاگرام

این شبکه اجتماعی توانسته است سهم عظیمی از کاربران را به خود جذب کند و از همه مهم تر در ایران روز به روز توجه به ان بیشتر میشود خیلی از سایت های فروش لباس و پوشاک با این شبکه اجتماعی پول های هنگفتی به جیب زده اند و تونسته اند محصولات خود را نمایش دهند .شما با گذاشتن پست های متعدد در اینستاگرام میتواند برای سایت خود ورودی بگیرید و آنها را به سایت خود ارجاع دهید .

4- شبکه اجتماعی فیسبوک

فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی است که در بین سایرین بیشترین کاربر را از سراسر جهان به خود اختصاص داده است ; با این حال شاید در مورد ایجاد مستقیم ترافیک بر روی سایت شما خیلی کمک کننده نباشد ; اما قطعا بهترین گزینه برای ایجاد سیگنال های اجتماعی است.وجود امکاناتی چون لایک و اشتراک گذاری در فیسبوک فرصت خوبی برای معرفی وب سایت به کاربران، مشتریان و دوستان آنها و در نتیجه گسترش دامنه فعالیت سایت می‎باشد.

 5-شبکه اجتماعی پینترست

شبکه اجتماعی pinterest کمتر از هر گزینه دیگری در ایران مخاطب دارد ; ولی هر روز بر کاربران آن افزوده میشود. محیط کاری این شبکه اجتماعی برای کاربران کمی متفاوت بوده و بیش از هرچیزی تمرکز خود را بر انتشار تصاویر و ایده ها قرار داده است.برای سایت های تصویر محور که به ارائه ایده های جدید و گرافیکی مشغول هستند ; شبکه اجتماعی پینترست بهترین گزینه ارتباطی خواهد بود.

6-شبکه اجتماعی توییتر

در میان شبکه های اجتماعی ; توییتر سریعترین راه ارتباط با مخاطب است. یک نوشته ی خوب در توییتر می تواند به وسیله ی میلیون ها نفر دیده شود و بدین ترتیب بستر مناسبی برای ایجاد کمپین سئو تنها با نوشتن مطلبی جذاب می باشد.توییتر به خاطر فضایی که دارد ; بسیاری از مطالب در آن مختصر ارائه می شوند و همین امر موجب شده تا محبوبیت زیادی داشته باشد. در توییتر می‎توان از مطالب سرگرمی، طنز و … برای جذب بیشتر طرفدار استفاده نمود.

حرف پایانی سئو در شبکه های اجتماعی:

این نکته بسیار حائز اهمیت است که کیفیت حرف اول را در  رتبه سایت شما دارد. تا زمانی که کیفیت مطالب شما در سایت قوی نباشد; هیچ یک از فعالیت های جانبی سئو تاثیر گذار نخواهد بود.

اشتراک