04 آبا

خدمات تخصصی طراحی و توسعه ی وب

خدمات تخصصی طراحی و توسعه ی وب

خدماتی که در برند ویستا وب ارائه میشود به صورت خلاصه به شرح زیر میباشد:

  • طراحی و راه اندازی انواع سایت های خبری –اطلاع رسانی-تبلیغاتی-شرکتی-دولتی
  • راه اندازی فروشگاه اینترنتی
  • راه اندازی سایت های بانک اطلاعاتی

این محصولات، محصولات بسیار جذاب میباشند و قابلیت فروش حتی در دورافتاده ترین روستا ها را دارند، البته نه به این دلیل که طرح اینترنت در خیلی از نقاط ایران اجرا شده است یا اینکه به خاطر کارت سوخت و ثبت نام online دانشگاه، آشنایی با اینترنت خیلی بیشتر شده است.  اگر محصولٰ، درست معرفی شوند، و یک انسان معمولی حتی در شهر کوچک با چشم خودش سایت با اسم خودش را ببیند، آنرا باور خواهد کرد. بعلاوه با توجه به قابلیت های این سیستم و قیمت مناسب آن، قابلیت گسترش آسان آن به کشورهای دیگر وجود دارد و خیلی زود میتواند به جاهای دیگر توسعه پیدا کند.

   شما میتوانید در باغ شخصی خود در یکی از شهرهای کوچک هند باشید و هر روز به اینترنت متصل شوید و مطالب جالب در آن بگذارید و هزاران نفر در سراسر دنیا این مطالب را بخوانند. جالب اینجاست که شما میتوانید از این طریق پول هم در بیاورید. چگونه؟ در ادامه در این باره مفصل صحبت خواهیم کرد. همانطور که میدانید اینترنت به سرعت در دنیا در حال رشد میباشد و روزانه هزاران سایت جدید به سایتهای قدیمی اضافه میشوند. با پیشرفت تکنولوژی کارهایی را که فقط در دنیای واقعی قابل انجام بود امروزه میتوان در دنیای اینترنت هم انجام داد و این به قدرت اینترنت می افزاید. امروزه ابرشرکتهای اینترنتی بر روی ارائه کانالهای تلویزیونی بر روی اینترنت با امکانات خیلی بالا کار میکنند. همانند ابتدای سالهای صنعتی که افراد زیادی در صنایع سرمایه گذاری میکردند، امروزه سرمایه گذاری در تجارتهای وابسته به اینترنت بسیار بالاست و البته سودهایی هم که بدست مي آیند به صورت سرسام آوری بالا هستند. به عنوان مثال شرکت Google در سال 2007 هفده میلیار دلار سود کرد که نسبت به سال 2006 ، 56% افزایش سود داشت.

     اینترنت با قدرت خارق العاده خود مرزها را در می نوردد و به تک تک انسانها شانس مساوی برای موفقیت میدهد. اگر شما ایده های عالی دارید یا اینکه فکر میکنید که هنرتان قابل پسند همگان است، میتوانید آنرا بر روی سایت خودتان قرار دهید تا همگان در سراسر دنیا آنرا ببینند.  شما میتوانید در یکی از شهرهای کوچک ایران، افغانستان یا تاجیکستان باشید و به اینترنت وصل شوید و توجه همه دنیا را به خودتان جلب کنید. برای اینکه ایده تان را به معرض نمایش همگان بگذارید، احتیاج به نرم افزار و کلاس کامپیوتر و غیره ندارید. خیلی از افراد ایده های خود را بر روی وبلاگها به نمایش میگذارند. وبلاگها یک شکل خاص دارند و به هیچ عنوان نمیشود مطالب را درست طبقه بندی کرد تا بهتر نمایش داده شوند یا اینکه دسترسی به مطالب قبلی خیلی سخت است. جدای از اینکه شما در خیلی از انواع آن نمیتوانید عکس و فایلهای خودتان را به سرور بفرستید، آنهایی که به شما اجازه میدهند، عکسهای شما را میگیرند و در اختیار دیگران قرار میدهند. محصولات شرکت ویستا وب، امنیت بالایی در حفاظت از مطالب شما ایجاد میکنند..

در توضیح چرایی وجود این محصول لطفا به مطالب مهم زیر توجه کنید:

   تا به امروز همه سایتهای اینترنتی برای مقاصد تجاری، سیاسی و اجتماعی درست شده اند.  یک وب سایت یا خودش مخارج خودش را در می آورد یا اینکه یک موسسه تجاری هزینه های آنرا پرداخت میکند تا سرویس بهتری به مشتری ها ارایه دهد که منجر به درآمد بیشتر میشود. گزینه دیگر موسسات سیاسی و اجتماعی (مثلا حکومت ها) هستند که برای مقاصد خود هزینه پرداخت میکنند.

  حتی سایتهایی که امکاناتی را به صورت مجانی در اختیار افراد قرار میدهند (مثلا وبلاگ و پست الکترونیک)  به نوبه خود، از طریق تبلیغات هزینه ها خود را جبران میکنند. سیستم آنها به این ترتیب است که از طریق ارایه یک سری از امکانات به صورت محدود مشتری جلب میکنند. سپس به مشتری ها پیشنهاد میکنند که اگر بخواهید به صورت کامل از امکانات ما استفاده کنید باید پول پرداخت کنید. بعلاوه چون افراد برای گرفتن امکانات مجانی می آیند، مشتری شان زیاد میشود و از طریق تبلیغات پول در می آورند.

   دلیل اینکه تا کنون مساله درآمد در سایتها اینقدر مهم بود این است که هزینه درست کردن یک سایت و نگهداری آن بسیار بالا میباشد. به همین دلیل باید از طریقی مقداری از این هرینه ها را جبران کرد. پس اکثر آنها برای مقاصد تجاری هستند. به همین دلیل است که وقتی شما به سایتها نگاه میکنید اکثرا با .com و .net و .org ختم میشوند و یا با پسوند آن کشور. این روند در چند سال اخیر رو به تغییر بوده و پیش بینی میشود که افراد معمولی هم خواهند وب سایتهای خودشان را داشته باشند.

   سوال اساسی اینجاست: آیا مردم دوست دارند که از طریق اینترنت چیزهایی که دارند اعم از عکس و تفکر و غیره را در معرض بقیه مردم دنیا بگذارند؟

   جواب 100 درصد بلی است. شاهد اصلی این قضیه هم وبلاگ ها ( و تا حدودی سایتهای ارتباطی مثل ارکات و facebook و غیره) است. همچنین سایت e-bay که به افراد امکان خرید و فروش را میدهد. این شواهد حاکی از این هستند که صدها میلیون نفر در دنیا به شدت مجذوب راحتی کار در اینترنت و قدرت این پدیده در پیشبرد اهدافشان هستند. ولیکن از آنجایی که نمیتوانند وسیله مناسب که یک وب سایت است را داشته باشند، به وسایل ناقصی از جمله وبلاگ کفایت میکنند. وبلاگ یک ساختار محدود را در اختیار افراد قرار میدهد.

    در چند سال اخیر که قیمت ایجاد سایت پایین آمده است و امکاناتی از جمله AdSense بوجود آمده است که به افراد اجازه میدهد که تبلیغات را در سایت خودشان قرار دهند تا مقداری از هزینه ها را جبران کنند، شاهد بوجود آمدن سایتهای بیشتری بوده ایم.

آیا این محصولات نیاز واقعی هستند؟

  اینترنت در دنیا در حال گسترش است و به همین ترتیب که تکنولوژی پیشرفت میکند، از نظر قیمت، این پدیده برای مردم دنیا بیشتر قابل دسترسی میشود. بر اساس آمار از سایت http://www.internetworldstats.com،  درصد مردم ایران از اینترنت استفاده میکنند (نرخ نفوذ اینترنت در ایران) که چهارمین کشور در خاور میانه است. رشد استفاده کنندگان از سال 2000 تا 2007 در ایران 7100% بوده است.

   زبان فارسی چهارمین زبان وبلاگ دنیاست که بسیار رقم بالایی است با توجه به اینکه جمعیت ایران 1% جمعیت دنیاست و تا الآن 34.6 درصد مردم ایران از اینترنت استفاده میکنند.

  مسلما اینترنت در جامعه ما گسترش بیشتری خواهد داشت، چون اکثریت جامعه ما را قشر جوان تشکیل میدهد و اینترنت در قشر جوان بسیار رایج تر است. بعنوان مثال نظر شما را به آمار کانادا جلب مبکنم: قدرت نفوذ اینترنت در کانادا 66 درصد است (بر طبق سایت ذکر شده). بر طبق آخرین اخبار، در کانادا هم استفاده کنندگان از اینترنت دارند زیاد میشوند و سال گذشته به 75 درصد رسید. 97 درصد افراد 16 و 17 ساله از اینترنت استفاده کرده اند.

 http://www.thestar.com/article/442010

(روزنامه معتبر که در تورونتو چاپ میشود).

   شما میتوانید بقیه آمار را از سایت ذکر شده یا بقیه سایتها بدست آورید. در صفحه اول این سایت، تعداد استفاده کنندگان در لحظه را نوشته است که میتوانید ببینید که چقدر به سرعت افزایش می یابد.

  حالا بپردازیم به سود های حاصله!! شرگت گوگل 17 میلیارد دلار در سال گذشته سود کرده است که نسبت به سال قبل 58 درصد افزایش سود داشته است.

http://investor.google.com/fin_data.html

   شرکتهای بزرگ دیگر هم به همین ترتیب سود کرده اند. شرکت adobe که برنامه فلش و آکروبات و فوتوشاپ را میفروشد هم در سال گذشته سود بسیار کرده است.

   سایت www.alibaba.com که یکی از سایتهای معروف برای تبادلات مالی عمده فروشان است هم سودهایی با رقمهای نجومی داشته است.

     حقیقت این است که اگر مردم از اینترنت استفاده کنند، سودهای عظیمی نصیب شرکتهای بزرگ میشود. بنابراین آنها دایما در حال سرمایه گذاری هستند تا اینکه تکنولوژی دسترسی به اینترنت ساده تر شود. یکی از اصلی ترین دلایل آنها برای سرمایه گذاری این است که میتوانند به بازار هایی به صورت مستقیم دست پیدا کنند که در حالت عادی باید به چندین و چند واسطه پولهای هنگفت میدادند تا آن بازار را به دست آورند.

    یکی از مسایل دیگری که بشدت در حال گسترش است، روشهای پیشرفته برای افزایش امنیت در محیط کاری اینترنت میباشد. به این ترتیب که هر روز روشهای بهتری ارایه میشوند تا کارهایی که فقط در دنیای واقعی و با حضور فیزیکی امکان پذیر است را بشود از طریق اینترنت انجام داد.

اصلا با وب سایت چه کارهایی میشود کرد؟ چه چیزی در سایت ام قرار دهم که به درد بخورد؟

  خبر خیلی خوشی برای شما داریم چون شما یکی از بهترین ابزار ها را برای مطرح شدن در جایی که هستید، بدست آورده اید. اگر در اینترنت بگردید میبینید که در کشورهای پیشرفته برای محله، شهر، صنف، کلاس درس مدرسه یا دانشگاه، محیط کار و هزاران موضوع دیگر سایت وجود دارد. کلا هر کدام از موضوعات روزمره را که به آن علاقه بیشتری دارید، میتوانید انتخاب کنید و آنرا در اینترنت بگذارید تا مردم سراسر دنیا بتوانند آن را ببینند. مسلما از بین 1 میلیارد و چهارصد میلیون کاربر اینترنت چند هزار نفری خواهند بود که با شما نقطه نظرات مشترکی داشته باشند. به همین سادگی است که بعضی سایتها به شدت پر بیننده میشود. البته بدانید که اگر میخواهید سایت تان جذاب باشد، باید بطور مداوم به آن برسید و مطالب آنرا به روز کنید.

مثلا اگر شما در نمایشگاه ماشین کار میکنید، میتوانید از نمایشگاه و ماشینهای داخل آن عکس بگیرید و در داخل سایت خودتان قرار دهید. میتوانید از داخل ماشین ها، جلوی فرمان، داخل صندوق عقب و موتورماشین عکس بگیرید و همراه با مشخصات فنی ماشین و قیمت آنهارا در یک صفحه قرار دهید. در صفحات دیگر هم عکس خودتان را بگذارید. البته توجه داشته باشید که باید حداقل از 10 تا ماشین جالب با جزئیات عکس بگیرید. مثلا اگر آشنای مکانیک دارید از چند تا ماشین تصادف کرده هم میتوانید عکس بگیرید. به این ترتیب افراد می آیند و سایت شما را میبینند چون برایشان جالب است که داخل فلان ماشین چند صد میلیونی چه امکاناتی هست. میتوانید فیلم هم بگیرید و بگذارید.

مثال دیگر برای دانشجوها و دانش آموز هاست. میتوانید مطالب درسی را بگذارید. میتوانید درسهایی که هر روز داده شد و تکلیف شب ها را بگذارید تا کسانی که غیبت کرده اند بیایند و سایت شما را ببینند و بفهمند که امروز چه گذشته است (مثلا در template B یک قسمت news وجود دارد که میروید و خبر های درسی را می گذارید). به همین ترتیب عکس دانشگاه، عکس خودتان، عکس بچه های کلاس، خبرهای داغ کلاس، نمره امتحانات بچه ها در آخر ترم تابستان که بچه های شهرستانی از سایت شما نمره شان را ببینند، و غیره.

مثال دیگر برای کسانی است که به فعالیت های اجتماعی علاقمند هستند. اتفاقا این موضوعی است که خیلی از ما در آن ضعف داریم. مثلا دوست دارید محله تمیزتر و بهتری داشته باشید (چرا؟ چون میخواهید قیمت خانه را در محله تان بالا ببرید). شما به راحتی میتوانید بچه محل هایتان را جمع کنید و از خودتان و کارهای مشترکی که با هم انجام میدهید عکس بگیرید یا خبر تهیه کنید و به همسایه ها بگویید که خبرها را از سایت شما بخوانند. یا اینکه از جاهای دیدنی و قشنگ شهرتان عکس های زیبا بگیرید و در اینترنت بگذارید تا همه دنیا قشنگی های شهر شما را ببینند. اگر در اینترنت بگردید میبینید که خیلی ها این کار را در کشورهای خارجی کرده اند. بعد هم عکس خودتان را بگذارید تا بقیه مردم دنیا با شما تماس بگیرند.

مثال های دیگر نوزاد تازه به دنیا آمده؛ سایت خبری برای اطلاع رسانی؛ سایت سفرهای شما به استان های مختلف؛ سایت کارمندان فلان شرکت؛ سایت وقایع محله ما؛ سایت داستان های کوتاه من؛ سایت آموزش آشپزی توسط مادر گلم؛ سایت آموزش گلبافی توسط خواهرم؛ سایت جکهای مودبانه؛ چگونه برای کنکور درس بخوانیم؛ و هر چیزی که به فکرتان میرسد. اینترنت در حال حاضر تبدیل به رسانه شده است. فرض کنید که دوربین تلویزیون را به شما داده اند تا یک برنامه درست کنید. این سایت را هر کسی میتواند ببیند. پس اگر ایده های خوب دارید ما این مژده را به شما میدهیم که بهترین کار را شروع کرده اید و اگر پشتکار داشته باشید  معروف و موفق میشوید.

اشتراک