25 آبا

نقش تولید محتوا در سئو سایت

اولین  چیزی که قرار است کاربران را به سمت شما جذب کند محتوای وب سایت شما می‌باشد.در واقع محتوا به سایت شما کمک کند تا رتبه خوبی در موتورهای جستجو داشته باشید که تولید محتوا نه تنها یک رکن اصلی در طراحی سایت بلکه در سئو سایت‌های مختلف از جمله سئو سایت فروشگاهی،  سایت شرکتی،  سایت شخصی و…می‌باشد.

برای نوشتن محتوا ابتدا درباره کلیدواژه ها تحقیق کنید،کلیدواژه خاصی را انتخاب می کنید،از کلیدواژه برای نوشتن محتوا استفاده می کنید.آن را خوانده و در تویتر و فیس بوک یا در وبلاگ شخصی خود و دیگر پلت فورم ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید

اگر میخواهید محتوای باکیفیت تری جهت سئوی سایت  ایجاد کنید بهتر است نکات زیر را رعایت کنید.

 1. محتوای سایتتان متناسب با نیاز روز  باشد.برخی از موضوعات با گذشت زمان تاریخ مصرف خود را از دست می‎دهند. از سوی دیگر علوم و اطلاعات در حال به روز رسانی و تغییرات می‎باشند. از این جهت محتواها نیز باید پا به پای علم جدید نوشته شوند.یکی از موضوعاتی که در سالهای اخیر موتورهای جسستجو به آن می‎پردازند، مشخص کردن موضوعات مهمی است که کاربران در طی یک سال به آن می‎پردازند. به عبارت دیگر، در پایان سال میلادی، گوگل لیستی از مهمترین موضوعاتی که توسط کاربران جستجو می‎شود را منتشر می‎کند. مطالعه این لیست می‎تواند در انتخاب موضوع و کلمات کلیدی مفید باشد. همچنین برای شناخت کلمات کلیدی که بیشترین جستجو را دارند می‎توان از دو ابزار گوگل ادوردز و گوگل ترندز استفاده کرد.
 2. سعی کنید خودتان تولید محتوا کنید واز کپی کردن مطالب سایرین پرهیز کنید.
 3. می توانید از ترجمه مقالات انگلیسی هم استفاده کنید.
 4. عنوانی جذاب برای مقالات خود انتخاب کنید، هر چقدر عنوان شما منحصربه فرد باشد علاقه مند بیشتری می توانید جذب کنید.ممکن است محتوای شما باارزش باشد ولی نوشتن یک تیتر معمولی، میزان کلیک به محتوای شما را کاهش می دهد.معمولا مردم به تیتر ها پنج برابر بیشتر از محتوا توجه کرده و می خوانند،قانون مبتنی بر تجربه می گوید که یه تولیدکننده محتوای سئو موفق قبل از هرچیزی تیتر محتوا را می نویسد بعد از آن به سراغ نوشتن بدنه ی محتوا می رود.
 5. محتوای شما نباید دارای ایرادات گرامری و نوشتاری باشد.
 6. سعی کنید از تصاویر هم در محتوای خود استفاده کنید.-و استفاده از Name  و Alt برای تصاویر را فراموش نکنید.
 7. از فیلم و صوت و انیمیشن هم در صفحات خود استفاده کنید که محتوای شما جذاب تر به نظر برسد.
 8. طول مطلب شما باید بین 1500 تا 2000 کلمه باشد. همین کار باعث می شود که کاربر بیشتر در سایت شما بماند.
 9. از هدینگ ها h1-h4 در محتوای خود استفاده کنید.
 10. از h2 سعی کنید زمانی استفاده کنید که محتوای شما بسیار مهم باشد.
 11. در پاراگراف اول  ودر پاراگراف آخر متن هر مقاله سعی کنید کلمات کلیدی خود استفاده کنید
 12. به مقالات خود لینک دهید، تا کاربران را در سایت خود نگه دارید.
 13. از دکمه های اشتراک گذاری در سایت خود استفاده کنید.
 14. سعی کنید از فرمت های دیگر هم برای راحتی کاربران استفاده کنید.
 15. قسمت توضیحات صفحه را خوب با کلمات کلیدی استفاده کنید تا در موتورهای جستجو بهتر دیده شوید.
 16. دادن لینک به خارج از سایت:لینک‎ها‎یی که خارج از سایت هستند و بر روی صفحات وب سایت ما قرار می‎گیرند، به مثابه یک پلکان ترقی عمل می‎کنند. در واقع می‎توان از طریق لینک برخی سایت‎ها‎ی معتبر، رتبه سایت را ارتقا بخشید.
 17. کاربرپسند بودن محتوا:گوگل در الگوریتم های خود کاربرپسند بودن و عملکرد کاربران را در سایت شما بررسی می نمایند. Bounce rate فاکتور منفی است که به میزان ترک سایت توسط کاربران اختصاص داده می شود. هر چه سایت شما bounce rate کمتری داشته باشد در واقع مطلوب نظر و نیاز بیشتر کاربران بوده است. در واقع اگر می خواهید در سئو سایت و بهینه سازی سایت جایگاه خوبی را بدست آورید نیاز و خواسته کاربران سایت خود را در نظر بگیرید. تولید محتوای با کیفیت و انتشار آن در شبکه های اجتماعی موجب جذب ترافیک می شود و با گذشت زمان بدانید که اثرگذاری مثبت آن را بر روند سئو سایت خود مشاهده می نمایید.محتوایی که در درون وب سایت قرار می‎گیرد باید با موضوع و کلمات مرتبط باشد تا سئوی وب سایت انجام شود. موتورهای جستجو رتبه‎ها‎ی بالا را به وب سایتهایی می‎دهند که محتوای کاربر پسند ایجاد کنند.
  یک طرح کلی برای مقاله ای که می خواهید در وب سایت قرار دهید در نظر بگیرید

  محتوای سایت بایستی به درستی نوشته شده و سودمند باشند. هر چقدر عبارات اولیه و آغازین مقاله شما جذاب تر و کامل تر باشد، افراد برای خواندن سایر قسمت های مقاله، بیشتر ترغیب خواهند شد. در نظر داشته باشید که مقاله خود را با موضوعات جذاب و مورد علاقه عموم افراد، سرگرم کننده و در عین حال با ارزش انتخاب کنید.

  مقاله ای که با محتوای مناسب برای سایت انتخاب شود، ترافیک بیشتری هم در سایت شما در بر خواهد داشت، بدین معنی که خوانندگان بیشتری از سایت شما بازدید خواهند کرد. همین کار باعث می شود مقاله شما از دید  بازاریابان و سایر سایت هایی که در حال پیوستن به سایت شما هستند، بسیار سودمندتر جلوه دهد.

اشتراک