affiliate

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش (Affiliate marketing)

زمان مطالعه: 8 دقیقه

تصور کنید هر روز صبح زود بیدار می شوید و برای به دست آودن یک حقوق مکفی در یک مسیر تکراری و پرترافیک رانندگی می کنید تا به محل کار خود برسید.

حال تصور کنید بجای این روش درآمد، شما بتوانید در هر زمان و هرجایی حتی هنگام خواب کسب درآمد کنید.

این همان مفهوم “بازاریابی افیلیت” یا “همکاری در فروش” است.

افیلیت مارکتینگ یک روش محبوب برای فروش و ایجاد یک درآمد آنلاین قابل توجه است. روشی فوق العاده سودمند هر دو طرف (برندها و افیلیت مارکرها) باعث حرکت بازاریابی سنتی به سمت بازاریابی همکاری در فروش شده است.

موضوعاتی که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت شامل:

affiliate marketing

سیکل عملکرد افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ چیست؟

افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته  فرآیندی است که از طریق آن یک شرکت وابسته یا یک شخص وابسته بازاریابی محصولات شخص یا شرکت دیگر را به صورت آنلاین انجام داده و اتومات کمیسیون یا درصد فروش را  بدست می آورد.

افیلیت خیلی راحت کالایی را که مورد نیاز دیگران است جستجو می کند. سپس آن محصول را با لینک هایی در سایت خود تبلیغ می کند. هر شخصی که از طریق سایت وی به سایت محصول لینک می شود و محصول را خریداری می کند، افیلیت درصد تعیین شده برای ان محصول را اتومات دریافت می کند.

اساسا فروش از طریق لینک های وابسته از یک وب سایت به وب سایت دیگر انجام می شود.

افلیت مارکتینگ چگونه کار می کند؟

از آنجایی که افیلیت مارکتینگ در بازاریابی گسترده و ایجاد محصول در بین احزاب مختلف کار میکند، می تواند از توانایی افراد مختلف در ایجاد یک استراتژی موثرتر در امر بازاریابی استفاده کند.

برای ایجاد این کار سه بخش مختلف درگیر می شوند:

فروشنده و سازندگان محصول

شرکت وابسته یا تبلیغ کننده(افیلیت)

مصرف کننده

اکنون به رابطه این سه بخش می پردازیم تا از موفقیت افیلیت مارکتینگ اطمینان حاصل کنیم.

فروشنده و سازندگان محصول

فروشنده چه یک کارآفرین تنها و یا یک شرکت بزرگ، یک فروشنده خیابانی، تاجر، تولیدکننده محصول و یا خرده فروشی است که محصولی را بصورت فیزیکی به بازار عرضه می دهد. این محصول می تواند یک کالای فیزیکی مانند کالای خانگی و یا خدماتی مانند آموزش میک آپ باشد.

شرکت وابسته یا تبلیغ کنند (افیلیت)

شرکت وابسته همچنین به عنوان ناشر شناخته می شود ، می تواند یک فرد یا یک شرکت باشد که محصول فروشنده را به روشی جذاب برای مصرف کنندگان با پتانسیل بالا  عرضه می کند. به عبارت دیگر، افیلیت محصول را ترغیب می کند تا مصرف کنندگان را متقاعد کند که برای آنها با ارزش است یا سودمند است و آنها را برای خرید محصول متقاعد می کند. اگر مصرف کننده در نهایت محصول را بخرد ، افیلیت بخشی از درآمد کسب شده را دریافت می کند (درصد فروش).

افیلیت ها غالباً مخاطبان خاصی دارند که به آنها محصولات را معرفی می کنند و عموماً به منافع مخاطبان خود پایبند هستند. این یک مارک تجاری یا مارک شخصی تعریف شده ایجاد می کند که به شرکت وابسته کمک می کند مشتریانی را جذب کند که پتانسیل خرید دارند.

مشتری

خواه مصرف کننده بداند یا نه ، آنها (و خریدهایشان) محرک های بازاریابی شرکت های وابسته (افیلیت) هستند. شرکت های وابسته این محصولات را با آنها در شبکه های اجتماعی ، وبلاگ ها و وب سایت ها به اشتراک می گذارند.

هنگامی که مصرف کنندگان کالا را خریداری می کنند ، فروشنده و شرکت وابسته سود را تقسیم می کنند. بعضی اوقات شرکت وابسته با اعلام اینکه در ازای فروش خود کمیسیون دریافت می کند ، تصمیم می گیرد که در مقابل مشتری باشد. در مواقعی دیگر ممکن است مصرف کننده کاملا از زیرساخت های بازاریابی وابسته در پس خرید خود غافل باشد.

مصرف کننده غالبا هزینه بازاریابی را در ازای خرید محصول نمی پردازد و این هزینه توسط  فروشنده پرداخت می شود. مصرف کننده فرآیند خرید را به اتمام می رساند و محصول را به صورت عادی دریافت می کند. سیستم بازاریابی در خرید مصرف کننده تاثیری نمی گذارد.

بازاریابهای افیلیت چگونه درصد خود را از فروش دریافت می کنند؟

یک روش سریع  برای کسب درآمد بدون دردسر فروش واقعی یک محصول، افیلیت مارکتینگ برای کسانی که می خواهند درآمد خود را به صورت آنلاین افزایش دهند می باشد. اما چگونه شرکت وابسته پس از اتصال فروشنده به مصرف کننده ، درصد خود را از فروش دریافت می کند؟

شرکت وابسته (افیلیت) به روشهای مختلفی می تواند درصد خود را دریافت نماید.

پرداخت به ازای هر فروش

این یک ساختار افیلیت مارکتینگ استاندارد است. در این روش بازرگان یا همان فروشنده درصدی از قیمت فروش محصول را پس از خریداری و پرداخت مصرف کننده، به افیلیت پرداخت می کند.

پرداخت بابت سوق دادن مشتری به وب سایت

شرکت وابسته باید مشتری را متقاعد کند تا از وب سایت تاجر بازدید کند و عملیات خواسته شده را انجام دهد مانند پر کردن یک فرم، ثبت نام کردن در سایت، عضو یک خبرنامه شدن، بارگیری یک نرم افزار یا پوشه و غیره. در ازای این، شرکت وابسته مبلغی را از تاجر دریافت می کند.

پرداخت بابت هر کلیک

این بدین معناست که افیلیت باید مشتری را از سایت خود به سایت تاجر هدایت کند. افیلیت ها بر اساس تعداد بازدیدکنندگان سایت تاجراز سمت سایت خود،  مبلغ مورد نظر را دریافت می کنند.

دلایل اینکه چرا یک افیلیت مارکتینگ باشید

 1. درآمد منفعل

در حالی که هر شغل “معمولی” برای درآمدزایی به شما در محل کار احتیاج دارد ، بازاریابی افیلیت به شما توانایی درآمدزایی بدون نیاز به شرایط خاص حتی هنگام خواب را می دهد. در ابتدای کار با صرف زمان اولیه در یک کمپین، بازدهی مداوم آن زمان را خواهید دید زیرا مصرف کنندگان محصول در طی روزها و هفته های بعدی خریداری می کنند. حتی وقتی رایانه شما خاموش باشد، مهارت های بازاریابی شما باعث ایجاد درآمد مداوم می شود.

 1. عدم نیاز به پشتیبانی مشتری

فروشندگان شخصی و کمپانی هایی که محصول یا خدماتی را ارائه می دهند باید با مشتریان خود در ارتباط باشند تا از رضایت یا عدم رضایت آنها واقف باشند. از افیلیت مارکتینگ سپاسگزاریم که نیازی به حضور شما به این پروسه  را ندارد. کل کار افیلیت مارکتینگ اتصال فروشنده به مصرف کننده است. شما درصد خود را از فروش  دریافت می کنید و اگر مصرف کننده شکایتی از کالا یا خدمات داشت، فروشنده یا کمپانی ارائه آن محصول یا خدمات با مصرف کننده در ارتباط خواهد بود.

 1. عدم نیاز به مکان خاص

اگر شما فردی هستید که علاقه ای برای حضور در دفتر کار یا اداره ندارید، افیلیت مارکتینگ بهترین گزینه برای شماست. شما می توانید کمپین هایی راه اندازی کنید و از محصولاتی که فروشندگان تولید می کنند به راحتی در خانه کسب درآمد کنید.

 1. مقرون به صرفه

بیشتر مشاغل برای فروش محصولات خود نیاز به تامین مالی مناسب و انجام هزینه های خاصی می باشد. در حالیکه افیلیت مارکتینگ با هزینه پایین فروش محصول را انجام می دهد.

به این معنی که شما می توانید سریع و بدون دردسر خاصی شروع به فروش محصول کنید. شروع این کارنسبتا ساده و بدون نگرانی می باشد.

 1. راحت و انعطاف پذیر

از آنجا که شما اساساً به یک فریلنسر تبدیل می شوید ، در تعیین اهداف خود ، هدایت مجدد مسیر خود به سمتی که تمایل دارید، انتخاب محصولات مورد علاقه خود و حتی تعیین ساعات کاری خود، نهایت استقلال را می یابید. این راحتی بدان معناست که شما می توانید نمونه کارهای خود را متنوع کنید یا اینکه فقط  روی کمپین های ساده و سرراست تمرکز کنید. همچنین از محدودیت ها و مقررات شرکت و نیز از تیم های بد عملکرد  رها خواهید شد.

 1. پاداش های مبتنی بر عملکرد

در مشاغل دیگر، شما ممکن است در هفته 80 ساعت کار کنید اما فقط یک حقوق ثابت دریافت کنید. در افیلیت مارکتینگ درآمد شما کاملا براساس کارآیی شماست. تکمیل مهارتهای بررسی و نوشتن کمپین های جذاب به معنای افزایش درآمد شماست. درنهایت به دلیل کار برجسته ای که انجام می دهید حقوق دریافت می کنید.

نکاتی که به شما کمک خواهد کرد تا یک افیلیت مارکتینگ موفق شوید

 1. ایجاد یک رابطه

وقتی شغل افیلیت مارکتینگ را شروع می کنید، شما می خواهید به یک مخاطب چیزی را تبلیغ کنید که برای او جذاب است. این به شما امکان می دهد کمپین افیلیت خود را طوری ایجاد کنید که احساس راحتی و آرامش را در شما ایجاد کند. با شهرت خود به عنوان یک متخصص در یک فضایی با تبلیغ های جذاب از محصولات متنوع قادر خواهید بود به افرادی که بیشترین تمایل برای خرید دارند، محصول را عرضه کنید.

 1. شخصی سازی

شما قادر خواهید بود محصولاتی را انتخاب کنید که شخصا به آن اعتقاد دارید. در نتیجه کمپین شما حول محور آن محصولاتی خواهد چرخید که واقعا ارزشمند است و مصرف کننده از آن لذت خواهد برد. شما همزمان با تعیین اعتماد برند خود، به یک نرخ تبدیل قابل توجهی خواهید رسید.

همچنین ارتباط شما با سایر وبلاگ نویسان از طریق ایمیل بسیار خوب خواهد شد. از ابزاری مانند ContactOut یا  Voila Norbert برای جمع آوری اطلاعات تماس افراد و ارسال ایمیل های شخصی به وبلاگ نویسی و فرصت های افیلیت استفاده کنید.

 1. بررسی محصولات و خدمات

روی بررسی محصولات و خدماتی که در دامنه تخصص شما قرار دارند تمرکز کنید. سپس ، با قدرت رابطه ای  که با مخاطبان و موضوع  خود به عنوان یک متخصص ایجاد کرده اید، به خوانندگان خود بگویید که خرید محصول یا سرویسی که شما تبلیغ کرده اید چه منافعی برای آنها دارد. تقریباً هر چیزی که به صورت آنلاین فروخته می شود ، در صورت وجود برنامه افیلیت، قابل بررسی است. شما می توانید محصولات فیزیکی ، نرم افزارهای دیجیتال یا حتی سرویس هایی را که بصورت آنلاین رزرو شده اند، مانند ماشین اسنپ یا رزرو هتل. به خصوص مقایسه محصول مورد نظر با سایر محصولات مشابه بسیار موثر است.

 1. استفاده از منابع مختلف

  به جای اینکه فقط به یک کمپین ایمیل تمرکز کنید ، برای کسب درآمد وقت خود را صرف یک وب لاگ، ارتباط با مخاطبان از طریق رسانه های اجتماعی، وتبلیغات بین کانال ها نیزکنید.

 2. انتخاب دقیق کمپین ها

مهارت های بازاریابی شما هر چقدر هم که خوب باشد ، درمورد یک محصول بد، درآمد کمتری نسبت به کالای ارزشمند کسب خواهید کرد. قبل از تبلیغ کالایی، وقت خود را برای بررسی تقاضای آن کالا در بازاراختصاص دهید. قبل از همکاری در مورد فروشنده حتماً با احتیاط تحقیق کنید. وقت شما بسیار ارزش دارد. زمان خود را صرف کالای سودآور و فروشنده ای کنید که به آن اعتقاد داشته باشید.

 1. در جریان بودن روندها

رقابت جدی در حوزه افیلیت مارکتینگ وجود دارد. برای اطمینان از اینکه همچنان در رقابت باقی می مانید، می بایست اطمینان حاصل کنید که در رده های جدید قرار دارید. علاوه بر این، می توانید از چند روش جدید بازاریابی که به طور مداوم در حال به روز رسانی هستند ، بهره مند شوید. تمام استراتژی های جدید را به روز نگه دارید تا تضمین کنید که نرخ تبدیل و در نتیجه درآمد شما تا حد ممکن بالا خواهد بود.

به افیلیت مارکتینگ ویستا بپیوندید

اگر شما هم به دنبال کسب درآمد آنلاین از طریق بازایابی افیلیت هستید شما را به بستر تجارت الکترونیکی مجموعه بزرگ ویستا دعوت می کنیم. تیم ما به دقت فروش شما را بررسی می کند. ویستا متعهد به موفقیت شما است.

برای عضو شدن در مجموعه ویستا مراحل ذیل را طی کنید:

register form

فرم ثبت نام

 • پس از تکمیل فرم وارد حساب کاربری خود شوید. پنجره ذیل را مشاهد خواهید کرد
form register

فرم تایید

 • روی منوی همکاری در فروش کلیک کنید. پنجره ذیل نمایش داده خواهد شد
form register

لینک معرفی یکتا

 

حال می توانید لینک خود را از پنجره “لینک معرفی یکتای شما” کپی و در بلاگ خود یا در شبکه های اجتماعی خود مانند اینستگرام، لینک دین و … بگذارید و از درآمد آنلاین خود لذت ببرید.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *