WhatsApp Image 2021-05-17 at 15.17.54

برتری سایت نسبت به اینستاگرام

زمان مطالعه: 4 دقیقه

مراقب باشید!  اینستاگرام لغزنده است…

تفاوت های اینستاگرام با وبسایت

این سوال بارها پرسیده شده که سایت بهتر است یا اینستاگرام ؟

مقایسه این دو کار درستی به نظر نمی رسد چون هر کدام از این ابزارها ظرفیت های خاص خودشان را دارند؛ که اگر یک کارآفرین یا شخصی که بخواهد هنر ، مهارت ، تخصص و کسب و کار خود را در فضای اینترنت به نمایش بگذارد باید از همه ابزارهای فضای مجازی استفاده کند تا بتواند همه اقشار مخاطب ، خصوصا مخاطب هدف خود را از وجود خود مطلع سازد.

استفاده روزافزون از اینستاگرام و تاثیرات آن بر روابط و تعامل ها ، فرصت های جدیدی را برای کاربران این شبکه جهت برندسازی ایجاد کرده و کارآفرینان براحتی و با استفاده از راهبردهای برندسازی توانسته اند با مخاطبان و بازار هدف خود ارتباط برقرار کرده، خود را معرفی کنند و به سودآوری بپردازند.

شایان ذکر است ، یکی از راهبردهای مهم برندسازی شخصی شناخت و استفاده درست از رسانه هاست ؛

در موثر بودن این شبکه پرمخاطب و محبوب اجتماعی شکی نیست؛ اما

تمرکز روی آن، نباید باعث غفلت ما از دیگر رسانه ها مخصوصا وبسایت شود؛

وبسایت مانند یک سند یا یک شناسنامه از کسب و کار ، برند ، شهرت و هنر شماست.

در واقع در اعتبار بخشی ، این وبسایت است که باعث میشود کسب و کار شما وجهه رسمی و حرفه ای پیدا کند و هویت شما به کاربر معرفی شود.

تمام ابزارهای رسانه ای دارای ظرفیت های متفاوت ، مزایا و معایبی هستند که اگر به آن ها توجه نکنید قطعا متضرر خواهید شد.

اگر از ابزارهای شاخص و پرطرفدار فضای مجازی به درستی استفاده نکنید، هزاران مخاطب یا مشتریان بالقوه ای که در آن رسانه حضور دارند را از دست خواهید داد و آنها به سراغ رقیب شما خواهد رفت.

با این وجود اگر به دنبال شهرت ، ثروت و قدرت هستید هوشمندانه عمل کنید تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

اکنون به مزایا و معایب هر دو ابزار می پردازیم :

مقایسه ایسنتاگرام و سایت

مقایسه ایسنتاگرام و سایت

  • مزایای استفاده از اینستاگرام :

دسترسی رایگان : برای شروع یک کسب و کار اینترنتی یا فعالیت هنری ، اینستاگرام خوب است چون هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت.

استفاده آسان : استفاده از این ابزار نیاز به تخصص ویژه ای ندارد و هر شخصی که بتواند با گوشی های هوشمند کار کند به زحمت نمی افتد.

دیده شده آسان به شرط فعالیت اصولی : با استفاده از یک سری تکنیک ها میتوان فعالیت خود را در مدت زمان کوتاه به نمایش گذاشت.

مناسب کسب و کارهای کوچک

  • معایب استفاده از اینستاگرام :

نداشتن دسته بندی محصولات : دسته بندی محصولات باعث میشود کاربر به آسانی محصول مورد نظر خود را پیدا کند اما نداشتن امکان دسته بندی باعث خستگی بازدیدکننده و گاها خروج از صفحه خواهد شد.

عدم امکان بروزرسانی محصول :بروزرسانی محصولات، بدون گزینه امکان بروزرسانی زمانبر است، خصوصا اگر محصولات زیادی داشته باشید.

دشواری فرآیند پرداخت : نبود درگاه پرداخت باعث میشود برای پرداخت وجوه از انتقال کارت به کارت و .. استفاده کنید که این زمانبر است و احتمال انصراف مشتری از خرید وجود دارد.

خطر فیلتر شدن : در کشور شما قبلا فیلترینگ انجام شده ، پس احتمال فیلتر شدن اینستاگرام آنگونه که به گوش میرسد وجود دارد؛ مراقب باشد!

خطر هک شدن : حتما در اطرافتان شنیده اید که صفحه ای هک شده باشد پس این خطر همیشه دارندگان کسب و کار در شیکه های اجنماعی را تهدید میکند که در اکثر مواقع توسط رقبا انجام میشود.

وجود ربات ها : ربات ها همیشه برای صفحات اینستاگرام مزاحمت داشته اند و گاهی به اسپم شناخته شدن صفحه منجر  میشود.

عدم دسترسی به پایگاه اطلاعات : اینستاگرام یک اپلیکیشن است و کاربران به هیچ عنوان به پایگاه اطلاعات خود دسترسی ندارند؛ با این وجود، اگر اتفاقی رخ دهد داده های ما قابل بازگشت نیستند.

عدم دسترسی به اطلاعات دقیق : آمار بازدید کالای یا خدمات ، موجودی انبار ، قیمت  و … از دیگر معایب شبکه اینستاگرام میباشد.

  • مزایای استفاده از سایت :

دسته بندی محصولات : این گزینه امکان جستجو برای کاربر را فراهم میسازد و باعث صرفه جویی در وقت و رضایتمندی وی میشود.

امکان بروزرسانی محصولات : موجود یا عدم موجود بودن کالا ، قیمت ، تخفیف و دیگر موارد مربوط به محصولات  با این ویژگی بطور خودکار انجام شده و باعث راحتی در سفارش و خرید کاربر میشود.

امنیت در پرداخت آنلاین : پرداخت آنلاین برای کاربر و سایت پذیرنده سریع ، ساده و امن است.

دسترسی به پایگاه اطلاعات : اگر وبسایت شما به هر دلیلی از دسترس خارج شود، شما رتبه خود در گوگل را دارید و به پایگاه اطاعات خود نیز دسترسی دارید اما در اینستاگرام به این شکل نبوده و وقتی صفحه از دسترس خارج شود ، امکان بازگشت اطلاعات و فالوور ها نیست و جبران این اتفاق بسیار سخت است.

امکان جستجوی محصول توسط کاربر : در سایت میتوان یک گزینه تحت عنوان (جستجو ) اضافه کرد تا کاربر براحتی و هدفمند بتواند محصول یا خدمت مودنیاز  خود را جستجو و پیدا کند.

نبود خطر فیلتر شدن : احتمال این موضوع برای وبسایت بسیار کم است و همانطور که بالاتر اشاره شد ، اقداماتی برای جبران این اتفاق وجود دارد.

برخورداری از اعتبار بیشتر : وبسایت نسبت به اینستاگرام یک مرجع معتبر است که میتوان با استفاده از نماد الکترونیکی و نشان ملی و … به اعتبار آن افزود.

امکان ثبت نام کاربر در سایت و ایجاد بانک اطلاعاتی : در وبسایت شما میتوانید باکسی برای وارد کردن اطلاعات کاربران داشته باشید تا همیشه با آنها در تعامل باشید.

  • معایب استفاده از سایت :

زمان بر بودن رسیدن به نتیجه ، اما وقتی به نتیجه برسد ماندگاری دارد.

با تمام این تفاصیل پیشنهاد میکنیم از هر دو رسانه ( ابزار ) در پیشبرد اهداف کسب و کار خود استفاده کنید.

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *