بازاریابی اجتماعی

بازاریابی فردی

بازاریابی فردی چیست؟

بازاریابی نقش مهمی در پیشرفت کسب و کار شما دارد.  با انجام یک بازاریابی درست و سنجیده می توانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.
بازاریابی فردی یا شخصی‌سازی شده، سعی در تحلیل علم داده‌ها و دیتاها در بستر مجازی دارد تا با استفاده از اطلاعات افراد ، علاقه‌مندی‌های فرد به فرد را در جلوی راه آن‌ها قرار دهد. منظور از دیتاها و داده‌ها، در اینجا می‌تواند جستجوی افراد در گوگل یا سایر موتورهای جستجو باشد.
بازاریابی فردیبرای اینکه بیشتر با مفهوم بازاریابی فردی آشنا شوید یک مثال می زنیم: در اینستاگرام شما پست هایی را که لایک و سیو می کنید،  به اینستاگرام این پیام را می دهید که من این گونه موضوع و محتواها را دوست دارم و اینستاگرام در قسمت اکسپلور شما موضوع هایی که شما نسبت به آن واکنش مثبت داده اید را می‌آورد..
مثلاً شما به سفر علاقه دارید وقتی چند پست سفر را سیو می کنید ، اینستاگرام توسط مرورگر خود پست هایی با موضوع سفر را جلوی دید شما قرار می دهد.
بازاریابی فردی هم بدین صورت است که از محتوا و خدماتی که نسبت به علاقه فرد شخصی سازی شده است توسط راه های مجازی جلوی دید فرد قرار می دهیم،این نوع بازاریابی یک نوع بازاریابی مهم و همچنین بسیار اثربخش است.

بازاریابی فردیمزایای بازار یابی فردی

افزایش مشتری

 یکی از مزیت های مهم بازاریابی فردی این است که محصولات و خدماتی به مشتری ارائه می‌دهید که مطابق علاقه و میل اوست این کار باعث جذب بیشتر مشتری به سمت شما می شود.

تنوع خدمات

بازاریابی فردی باعث می‌شود شما محصولات خود را شخصی سازی کنید و خدمات خود را برای همه سلیقه ها در نظر بگیرید، این امر باعث کیفیت و همه جانبه بودن و تنوع کسب و کار شما می شود.

بازاریابی فردیرضایت مشتری

 وقتی شما بتوانید نیاز و خواسته مشتری را مطابق علاقه او برطرف کنید،این حس خوبی را به مشتری القا می‌کند و او را ترغیب می‌کند که برای انجام خدمات یا خرید محصول بارها به شما مراجعه کند ، این گونه باعث افزایش رضایت مشتری های خود می شوید.

 

سرعت پیشرفت

 وقتی خدمات شما شامل همه قشرها و سلیقه ‌ها شود ، سرعت توسعه و پیشرفت کسب و کار شما دو چندان می شود. افزایش فروش کسب و کاری که شامل همه افراد شود باعث افزایش مشتری می‌شود و با راضی نگه داشتن مشتری میتوان فروش کسب و کار خود را بیشتر کنید.

بازاریابی آنلاینمراحل بازاریابی فردی

 1. شناسایی مشتری ها : مشتری ها از دو منظر با هم تفاوت دارند:
  • سطوح متفاوتی از ارزش را به کسب و کار شما ارئه می‌کنند.
  • نیازهای متفاوتی دارند.
 2. متمایز کردن مشتریان
  • فعالیت‌ها را اولویت‌بندی کرده و بیشترین مزیت را از مشتریان با ارزش کسب نماییم.
  • رفتار شرکت را متناسب با نیازهای مشتریان تغییر دهیم.
  • میزان و نوع تمایزی که بین مشتریان قائل می‌شویم به ما کمک می‌کند تا تصمیم بگیریم کدام راهبرد بازاریابی فردی رادر شرایط خاص استفاده کنیم.
 3. تعامل با مشتریان
 4. مشتری‌مداری
برای مشاوره برندینگ و طراحی اصولی سایت خود میتوانید با تیم ویستا در تماس باشید.
شماره تماس : 09018993004 – 09100386812 – 02188885740

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا