امنیت

وب سایت امن چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های وب سایت امن

نکات مهم برای جلوگیری از ویروسی شدن سایت

در اینجا شایع‌ترین ویژگی های وب سایت امن و نشانه‌های یک وب‌سایت تهدیدکننده و راه‌هایی برای محافظت از خود آورده شده است:

هرگز روی پیوندی که در ایمیل تعبیه شده است کلیک نکنید. حتی اگر از طرف شخصی مورد اعتماد ارسال شده باشد، همیشه پیوند را در مرورگر خود تایپ کنید

از خود بپرسید آیا یک وب سایت برای شما عجیب به نظر می رسد؟ آیا اطلاعات شخصی حساس را درخواست می کند؟ اگر ناامن به نظر می رسد، ریسک نکنید.

به دنبال نشانه های مشروعیت باشید. آیا وب سایت اطلاعات تماس یا برخی از نشانه های حضور در دنیای واقعی را فهرست می کند؟ اگر مشکوک هستید، از طریق تلفن یا ایمیل با آنها تماس بگیرید تا مشروعیت آنها را ثابت کنید.

وب سایت امن

URL را با دقت بخوانید. اگر این وب سایتی است که شما به آن مراجعه می کنید، آیا آدرس URL به درستی نوشته شده است؟ اغلب اوقات، فیشرها وب‌سایت‌هایی را تقریباً مشابه املای سایتی که می‌خواهید از آن بازدید کنید، راه‌اندازی می‌کنند. اشتباه تایپی تصادفی ممکن است شما را به یک نسخه تقلبی از سایت سوق دهد.

اگر خیلی خوب به نظر می رسد که درست نباشد، احتمالاً همینطور است. آیا وب سایت به شما محصول یا خدماتی را با قیمت ناشناخته ارائه می دهد؟ یا شاید آنها به شما قول بازگشت سرمایه زیادی را می دهند؟ اگر پیشنهاد خیلی خوب به نظر می رسد که درست نباشد، به غریزه خود اعتماد کنید. برای یافتن نظرات یا هشدارهای سایر کاربران تحقیق کنید.

ویژگی های هر پیوند را بررسی کنید. با کلیک راست بر روی یک لینک و انتخاب “Properties” مقصد واقعی پیوند نشان داده می شود. آیا با آنچه که ادعا می کرد شما را به سمت آن سوق می دهد؟

شما همچنین باید همیشه مراقب سرنخ ها و نکات گویا باشید که در یک وب سایت مخرب هستید. از این گذشته، با توجه افراد باهوش به اشتباه و گزارش آن، ابزارهای فوق می توانند کار خود را انجام دهند.

 

چیزهایی که در یک وب سایت امن باید جستجو کنید

هنگام بازدید از وب سایتی که اطلاعات حساسی مانند شماره کارت اعتباری یا شماره امنیت اجتماعی شما را درخواست می کند، اولین قدمی که می توانید برای حفظ حریم خصوصی خود بردارید ایجاد یک رمز عبور قوی است. به همان اندازه مهم تأیید این است که هر اطلاعاتی که در این سایت وارد می کنید به درستی منتقل و ذخیره می شود. هنگامی که اطلاعات شما به صورت آنلاین وارد می شود، به صورت متن ساده برای هر کسی ارسال می شود تا رهگیری کند. برای جلوگیری از این امر، مطمئن شوید که وب سایت از طریق یک اتصال امن رمزگذاری شده است.

 

HTTPS

وب سایت امن

یکی از نشانه هایی که باید به دنبال آن بگردید در URL وب سایت است. URL یک وب سایت امن باید با “https” شروع شود تا “http”. “s” در انتهای “http” مخفف امن است و از اتصال SSL (لایه سوکت های امن) استفاده می کند. اطلاعات شما قبل از ارسال به سرور رمزگذاری می شود.

 

نماد قفل

علامت دیگری که باید به دنبال آن باشید نماد “قفل” است که در جایی در پنجره مرورگر وب شما نمایش داده می شود. مرورگرهای مختلف ممکن است قفل را در مکان‌های مختلفی قرار دهند، اما چند نمونه از ظاهر آن را می‌توانید در اینجا پیدا کنید:

 

گوگل کروم

وب سایت امن

کروم ssl

با کلیک بر روی نماد قفل اطلاعات دقیقی از وضعیت امنیتی این وب سایت به شما ارائه می شود

 

موزیلا فایرفاکس

وب سایت امن

در فایرفاکس، نماد قفل ممکن است مستقیماً نمایش داده نشود. با کلیک بر روی نماد سایت در کنار URL باید نماد قفل و تأیید امن ظاهر شوددر فایرفاکس، نماد قفل ممکن است مستقیماً نمایش داده نشود. با کلیک بر روی نماد سایت در کنار URL باید نماد قفل و تأیید امن ظاهر شود

اینترنت اکسپلورر

وب سایت امن

IE ssl

با کلیک بر روی نماد قفل اطلاعات دقیقی از وضعیت امنیتی این وب سایت به شما ارائه می شود

 

 

حتما روی نماد “قفل” کلیک کنید تا مطمئن شوید که یک وب سایت قابل اعتماد است. به سادگی به دنبال نماد نباشید و فرض کنید یک وب سایت امن است! در صورت کلیک بر روی نماد، مرورگر وب شما اطلاعات دقیقی در مورد صحت وب سایت خواهد داشت، بنابراین قبل از وارد کردن اطلاعات خود در سایت، حتما این مطلب را با دقت بخوانید.

 

از ابزارهای امنیتی مرورگر اینترنت خود استفاده کنید

مطمئن شوید که جدیدترین نسخه مرورگر وب خود را نصب کنید. اکثر مرورگرها دارای فیلترهای پیچیده ای هستند که می توانند تهدیدات امنیتی بالقوه را شناسایی کرده و به شما هشدار دهند.

مطمئن شوید که ابزارهای حفاظت آنلاین مناسب برای نرم افزار آنتی ویروس شما فعال هستند

وب سایت امن

نحوه حذف بدافزارها

تا زمانی که دستگاه خود را از هرگونه بدافزار پاک نکنید، خرید، بانکداری، و انجام سایر کارهای آنلاین که شامل نام کاربری، رمز عبور یا سایر اطلاعات حساس است را متوقف کنید.

بررسی کنید که آیا نرم افزار امنیتی روی دستگاه خود دارید یا خیر — اگر نه، آن را دانلود کنید. با جستجوی آنلاین توصیه هایی را از سایت های بررسی مستقل بیابید. همچنین از دوستان و خانواده برای توصیه ها بخواهید. برخی از نرم‌افزارهایی که ادعا می‌کنند نرم‌افزار امنیتی برای محافظت از شما در برابر بدافزار هستند، بدافزار هستند، بنابراین انجام تحقیقات بسیار مهم است.

مطمئن شوید که نرم افزار شما به روز است. بررسی کنید که همه نرم افزارها – سیستم عامل، نرم افزارهای امنیتی، برنامه ها و موارد دیگر – به روز باشند. به‌روزرسانی‌های خودکار را روشن کنید تا نرم‌افزار شما همیشه به‌روز بماند.

دستگاه خود را برای بدافزار اسکن کنید. یک بدافزار یا امنیت را اجرا کنید هر چیزی را که به عنوان مشکل شناسایی می کند حذف کنید. ممکن است مجبور شوید دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شوند. دوباره اسکن خود را اجرا کنید تا مطمئن شوید همه چیز واضح است. اگر اسکن نشان داد که مشکل دیگری وجود ندارد، احتمالاً بدافزار را حذف کرده اید.

به طور منظم از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید، آنچه را که از دست می دهید به حداقل می رسانید.

وب سایت امن

سیستم عامل خود را بازیابی کنید برای اطلاع از نحوه بازیابی سیستم عامل خود (مانند Windows یا Mac OS)، به وب سایت سازنده دستگاه خود مراجعه کنید. بازیابی سیستم شما معمولاً به این معنی است که مقدار زیادی از داده های ذخیره شده در دستگاه را پس خواهید گرفت، بنابراین جایگزین خوبی برای نصب مجدد سیستم عامل شما است .

سیستم عامل خود را مجددا نصب کنید. برای اطلاع از نحوه نصب مجدد سیستم عامل خود (مانند Windows یا Mac OS)، به وب سایت سازنده دستگاه خود مراجعه کنید. نصب مجدد سیستم شما امن ترین راه برای تمیز کردن دستگاه آلوده است، اما تمام داده های ذخیره شده در دستگاه را که از آنها نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید، از دست خواهید داد.

هنگام کمک گرفتن، به یاد داشته باشید که مراقب کلاهبرداران پشتیبانی فنی باشید. برای جلوگیری از کلاهبردار پشتیبانی فنی، دو نکته را باید بدانید:

شرکت‌های فنی قانونی از طریق تلفن، ایمیل یا پیام متنی با شما تماس نمی‌گیرند تا به شما بگویند مشکلی در رایانه شما وجود دارد.

هشدارهای پاپ آپ امنیتی از شرکت های واقعی فناوری هرگز از شما نمی خواهند با شماره تلفن تماس بگیرید.

اگر یکی از این موارد را مشاهده کردید، می دانید که این یک کلاهبرداری است.

 

چگونه از بدافزارها جلوگیری کنیم

کلاهبرداران سعی می‌کنند افراد را فریب دهند تا روی پیوندهایی کلیک کنند که ویروس‌ها، جاسوس‌افزارها و سایر نرم‌افزارهای ناخواسته را دانلود می‌کنند — اغلب با بسته‌بندی آن‌ها با دانلودهای رایگان. در اینجا راه هایی برای جلوگیری از بدافزار وجود دارد: · نرم افزار امنیتی را نصب و به روز کنید و از فایروال استفاده کنید. نرم افزار امنیتی، مرورگر اینترنت و سیستم عامل خود را تنظیم کنید تا به طور خودکار به روز شوند. · تنظیمات امنیتی مرورگر خود را تضعیف نکنید. اگر تنظیمات امنیتی پیش‌فرض مرورگر خود را حفظ کنید، می‌توانید دانلودهای «drive-by» یا همراه را به حداقل برسانید.

 

هنگام نصب نرم افزار جدید، هر صفحه را بخوانید. اگر برنامه‌ای را نمی‌شناسید یا از شما خواسته می‌شود نرم‌افزار همراه را نصب کنید، برنامه اضافی را رد کنید یا از فرآیند نصب خارج شوید.

نرم افزارهای معروف را مستقیماً از منبع دریافت کنید. سایت‌هایی که مرورگرهای مختلف، پی‌دی‌اف‌خوان‌ها و سایر نرم‌افزارهای محبوب را به صورت رایگان ارائه می‌دهند، احتمالاً بدافزار را شامل می‌شوند.

به هشدارهای امنیتی مرورگر خود توجه کنید. بسیاری از مرورگرها دارای اسکنرهای امنیتی داخلی هستند که قبل از بازدید از یک صفحه وب آلوده یا دانلود یک فایل مخرب به شما هشدار می دهند.

به جای کلیک بر روی پیوند در ایمیل یا پیام متنی، URL یک سایت مورد اعتماد را مستقیماً در مرورگر خود تایپ کنید. مجرمان ایمیل های فیشینگ می فرستند که شما را فریب می دهند تا روی پیوندی کلیک کنید یا پیوستی را باز کنید که می تواند بدافزار را دانلود کند.

روی پنجره های بازشو یا تبلیغات مربوط به عملکرد رایانه خود کلیک نکنید. کلاهبرداران نرم‌افزار ناخواسته‌ای را در پیام‌های پاپ‌آپ یا تبلیغاتی که هشدار می‌دهند امنیت یا عملکرد رایانه شما این است وارد می‌کنند، اگر منبع آن را نمی‌دانید، روی این تبلیغات کلیک نکنید.

وب سایت امن

 

برای مشاوره رایگان و استفاده از خدمات ویستا وب با ما در تماس باشید.

[aux_divider width=”medium” style=”solid” margin_top=”20″ margin_bottom=”20″ extra_classes=””]

 

امینت سایت را چگونه تأمین کنیم؟

مسئولیت امنیت وب سایت اکنون در دستان شماست، با این حال، بسیاری از صاحبان نمی دانند چگونه وب سایت خود را ایمن کنند.در سال های اخیر، سهولت ساخت وب سایت ها گسترش یافته است. به لطف سیستم های مدیریت محتوا (CMS)، مانند وردپرس و جوملا، صاحبان مشاغل اکنون مدیر وب سایت هستند.

هنگامی که مشتریان از پردازشگر پرداخت آنلاین کارت اعتباری استفاده می کنند، باید بدانند داده هایشان ایمن است. بازدیدکنندگان نمی خواهند اطلاعات شخصی آنها به دست افراد نادرست بیفتد.چه کسب و کار کوچک و چه شرکتی را اداره کنید، کاربران انتظار تجربه آنلاین امن را دارند.پس بهتر است گام های اساسی در جهت بهبود امنیت سایت خود بردارید.

(جهت خواندن کامل مطلب کلیک کنید)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا