اخبار

چگونه بهترین ویرایشگر ویدیو را انتخاب کنیم ؟

چگونه بهترین ویرایشگر ویدیو را انتخاب کنیم ؟

چگونه بهترین ویرایشگر ویدیو را انتخاب کنیم ؟

چه با گوشی هوشمند خود فیلم بگیرید یا یک ویرایشگر حرفه ای باشید، به نرم افزار ویرایش ویدیویی نیاز دارید که قدرتمند باشد و  استفاده از آن  آسان باشد .

وقتی می‌خواهید تأثیر قوی داشته باشید، هیچ چیز مانند تصاویر متحرک همراه با صدا نیست. به همین دلیل است که اهمیت ویدیوی دیجیتال در دنیای آنلاین همچنان در حال افزایش است.

این روند را با در دسترس بودن روزافزون دستگاه‌هایی که قادر به ضبط ویدیو با وضوح بالا هستند، به اضافه  تلفن‌های هوشمند، GoPros ، دوربین‌های DSLR – و … علت وجود یک نرم افزار ادیت ویدیو قدرتمند روشن می شود .

چگونه بهترین ویرایشگر ویدیو را انتخاب کنیم ؟

این نرم افزار باید برای افراد حرفه ای و غیرحرفه ای به طور یکسان قابل استفاده باشد و باید با فرمت های جدیدتر مانند HEVC (کدینگ ویدیویی با کارایی بالا)، HDR و VR همگام باشد. همچنین باید با ویدیوی 4K کار کند، زیرا دستگاه‌های رایج اکنون قادر به تولید محتوای 4K و گاهی اوقات وضوح بالاتر هستند.

به طور فزاینده ای، ویژگی ها از نرم افزارهای سطح حرفه ای به دسته مصرف کننده کاهش می یابد. ویرایش چند مسیری، ردیابی حرکت، و درجه بندی رنگ پیشرفته، همگی پیشرفت کرده اند.

این روند برای ویرایشگران و ولاگرهای غیرحرفه ای فیلم یک موهبت است، زیرا نرم افزار طراحی شده برای آنها تلاش می کند تا رویه هایی را که در نرم افزارهای سطح حرفه ای پیچیده هستند، ساده کند.

همچنین به این معنی است که اگر به یک برنامه حرفه ای بروید، آشنایی بیشتری خواهید داشت. ویژگی‌هایی که در دنیای حرفه‌ای به برنامه‌های جداگانه منتقل می‌شوند، مانند گرافیک متحرک و درجه‌بندی رنگ، اغلب در یک بسته در سطح مصرف‌کننده گنجانده می‌شوند و تجربه ویرایش یکپارچه‌تری را ایجاد می‌کنند.

1- قابلیت های چند دوربینه بودن ، ردیابی حرکت، و …

با عرضه هر نسل جدید نرم افزار، توانایی های پیشرفته همچنان به نرم افزارهای ویرایش ویدیو در دسترس، مقرون به صرفه و مصرف کننده پسند اضافه  می شود. ویرایش چند دوربینی، که به شما امکان می‌دهد بین زوایای دوربین از یک صحنه عکس‌برداری شده با چندین دوربین فیلم‌برداری جابجا شوید، قبلاً یک ویژگی بود که به نرم‌افزار سطح حرفه‌ای واگذار می‌شد. اکنون این و بسیاری از جلوه های پیشرفته دیگر در برنامه های سطح پایین تر  در دسترس هستند.

یکی دیگر از جلوه های چشمگیر که راه خود را به نرم افزار ویرایش ویدیو در سطح مصرف کننده باز کرده است، ردیابی حرکت است که به شما امکان می دهد یک شی یا افکت را به چیزی در حال حرکت در ویدیوی خود متصل کنید.

می‌توانید از آن برای قرار دادن تاری روی صورت شخصی که نمی‌خواهید در ویدیویتان نمایان شود یا برای نمایش کادر متنی در کنار یک شی متحرک استفاده کنید. شما شیئی را که می‌خواهید ردیابی کنید علامت‌گذاری می‌کنید، جلوه یا متن را مشخص می‌کنید، و برنامه به دنبال شی علامت‌گذاری شده بقیه موارد را بر عهده می‌گیرد.

ردیابی حرکت تنها منحصر به نرم افزار جلوه های ویژه مانند Adobe After Effects بود. Corel VideoStudio اولین محصول مصرفی بود که شامل ردیابی حرکت می‌شد، و همچنان در عمق و قابلیت استفاده ابزار ردیابی حرکت خود (حتی از جمله ردیابی چند نقطه‌ای) پیشتاز است، اگرچه چندین محصول دیگر اکنون این قابلیت را دارند.

2- آیا نرم افزار از ویدیوی 4K پشتیبانی می کند؟ 8K چطور؟

پشتیبانی از محتوای منبع ویدیوی 4K در نرم‌افزار ویرایش ویدیو نسبتاً استاندارد شده است، و نرم‌افزار حرفه‌ای از قبل تا 8K را پشتیبانی می‌کند، که عملی نیست مگر اینکه از یک سینمای با اندازه کامل استفاده کنید. با این حال، حتی برخی از گوشی‌های هوشمند مانند Samsung Galaxy S21 Ultra 5G  اکنون می‌توانند با کیفیت 8K عکس‌برداری کنند.

 آیا نرم افزار از ویدیوی 4K پشتیبانی می کند؟ 8K چطور؟

پشتیبانی از فرمت های 4K و بالاتر در بین محصولات مصرف کننده متفاوت است. برای مثال، برخی اما نه همه برنامه‌ها می‌توانند فرمت‌های Sony XAVC و XAVC-S را وارد کنند، که توسط دوربین‌های DSLR محبوب سونی، دوربین‌های بدون آینه، دوربین‌های فیلم‌برداری و دوربین‌های ویدیویی حرفه‌ای استفاده می‌شوند.

همین امر در مورد استاندارد کدگذاری ویدیویی با کارایی بالا (HEVC) H.265 نیز صادق است. بسیاری از برنامه‌های کاربردی در اینجا اکنون می‌توانند HEVC را وارد و صادر کنند، اما هنوز چند مورد باقی مانده است.

اگر قصد دارید با محتوای ویدیویی 4K یا بالاتر کار کنید، مطمئن شوید که برنامه ویرایش ویدیویی را انتخاب کرده‌اید که در رندر کردن فایل‌های خروجی سریع است .

چگونه می توان ویدیو را در رایانه شخصی ویرایش کرد؟

اگر یک برنامه نتواند اساسی ترین وظایف ویرایش را انجام دهد، هیچ یک از موارد اضافی مهم نیست. در این مرحله، تمام نرم‌افزارهای موجود در اینجا به خوبی به شما امکان می‌دهند کلیپ‌های ویدیویی را بپیوندید، برش دهید و تقسیم کنید. اکثر آنها همچنین آموزش های گسترده، کمک و ابزار ویرایش هدایت شده را ارائه می دهند.

می‌توانید از جلوه‌های ویژه مانند انتقال متحرک، تصویر در تصویر (PiP)، کلید رنگی (که اغلب به عنوان صفحه سبز شناخته می‌شود) و فیلترهایی که رنگ‌ها را بهبود می‌بخشند یا جلوه‌ های خلاقانه را اعمال می‌کنند، استفاده کنید. با بیشتر محصولات، می‌توانید تعداد زیادی جدول زمانی را اضافه کنید که کلیپ‌های ویدیویی، جلوه‌ها، صدا و متن را در خود جای می‌دهند.

برخی از برنامه های ویرایش ویدیو شامل ابزارهای انتقال بدون درز هستند. صحنه‌ای را تصور کنید که مردم را در یک ساحل نشان می‌دهد، و ناگهان آسمان بزرگ‌تر می‌شود و شما در رم یا پاریس هستید، اما به نظر می‌رسد که در همان مکان هستید زیرا انتقال این دو صحنه را با استفاده از آسمان به هم چسباند. نمونه های زیادی از انتقال بدون درز وجود دارد.

برای مطالعه مطالب جدید و جالب کلیک کنید

ویرایش ویدیو در گوشی هوشمند

ویرایش ویدیو در گوشی هوشمند

تقریباً به راحتی می توانید ویدیوها را در دستگاه های تلفن همراه ایجاد و ویرایش کنید. بسیاری از برنامه‌های دسکتاپ موجود ، برنامه‌های ویرایش ویدیوی تلفن همراه را نیز ارائه می‌کنند. Adobe یک برنامه جداگانه به نام Premiere Rush ارائه می دهد که می توانید از آن برای ویرایش ویدیو در تلفن خود استفاده کنید و سپس به ویرایش آن در برنامه Premiere دسکتاپ ادامه دهید.

iMovie اپل به طور مشابه با Final Cut Pro کار می کند. خود TikTok CapCut عالی و رایگان را ارائه می دهد. برنامه تلفن همراه قدرتمند CyberLink PowerDirector در تلفن های همراه و همچنین دسکتاپ با بیش از 100 میلیون بارگیری در فروشگاه برنامه Google Play نامی برای خود دست و پا کرده است. بسیاری از این برنامه‌ها به شما امکان می‌دهند با گوشی فیلم بگیرید و بلافاصله در همان دستگاه شروع به ویرایش کنید.

3- درجه بندی رنگ و LUT

درجه بندی رنگ و LUT

 یکی از قابلیت‌هایی که در نرم‌افزار ویرایش ویدیو در سطح آماتور وارد شده است، درجه‌بندی رنگ است. چرخ‌های رنگی، منحنی‌ها و هیستوگرام‌ها به ویرایشگرها کنترل شدت هر سایه را می‌دهند.  این پشتیبانی از LUT ها (جدول جستجو) است که به عنوان CLUT (جدول جستجوی رنگ) نیز شناخته می شود.

این نرم افزار سطح حرفه ای به شما امکان می دهد به سرعت ظاهر یک ویدیو را تغییر دهید تا حالت خاصی به آن ببخشید. به عنوان مثال، به ظاهر آبی تیره فیلم های هیجان انگیز مانند The Revenant فکر کنید.

شما می توانید LUT ها را به صورت رایگان از چندین سایت دانلود کنید یا از آن هایی که همراه با نرم افزار ویدئو هستند استفاده کنید تا به ویدیوی خود ظاهر خاصی ببخشید. یکی از انواع شناخته شده LUT نوعی است که می تواند صحنه های روز را شبیه به عکسبرداری در شب کند.

4- سرعت جمع آوری

ویرایش ویدیو یکی از فشرده ترین فعالیت های محاسباتی است، بنابراین اگر می خواهید خودتان فیلم هایتان  را ویرایش  کنید، بهترین لپ تاپ یا دسکتاپ را می خواهید. اکثر برنامه‌ها با ایجاد یک فایل پراکسی با وضوح پایین‌تر به سرعت بخشیدن به فرآیند ویرایش کمک می‌کنند تا سرعت ویرایش و پیش‌نمایش عادی توسط فایل‌های با وضوح کامل بزرگ کاهش نیابد.

فرآیند تبدیل محصول نهایی شما به یک فایل ویدئویی استاندارد که در دستگاه مورد نظر، خواه HDTV، لپ تاپ یا گوشی هوشمند قابل پخش باشد، بسیار فشرده است. اکثر نرم افزارها می توانند از پردازنده گرافیکی کامپیوتر شما برای افزایش سرعت آن بهره ببرند.

سایر معیارهای عملکرد شامل زمان راه اندازی و پایداری ساده است.  در گذشته، راه اندازی برنامه های ویرایش ویدیو بیشتر از سایر برنامه ها طول می کشید و متأسفانه خاموش شدن غیرمنتظره حتی در برنامه های برتر توسعه دهندگان برتر مانند Adobe و Apple رایج بود. وضعیت پایداری تا حد زیادی بهبود یافته است، اما پیچیدگی فرآیند، که با افزودن افکت‌های قوی‌تر افزایش می‌یابد، به این معنی است که احتمالاً خرابی‌ها هرگز به طور کامل حذف نمی‌شوند .

نرم افزار ویرایش ویدیو رایگان

 

اگر نمی‌خواهید پول و تلاش زیادی برای بهره‌برداری‌های ویرایش ویدیوی خود سرمایه‌گذاری کنید، چند گزینه رایگان دارید.

اگر از مک استفاده می کنید، iMovie عالی همراه آن است. برای کاربران رایانه شخصی، برنامه Windows’ Photos به شما امکان می دهد موسیقی پس زمینه، جلوه های متحرک سه بعدی و عناوین را به ویدیو ملحق کنید، کوتاه کنید و حتی اضافه کنید. (این برنامه در ویندوز 10 و ویندوز 11 یکسان است.)

نرم افزار ویرایش ویدیو رایگان

5- ویرایش صدا

اکثر محصولات موجود  ، موسیقی پس‌زمینه‌ای را ارائه می‌کنند، و بسیاری از آنها، مانند Pinnacle Studio، حتی می‌توانند موسیقی متن را با طول دقیق فیلم شما تنظیم کنند.

بیشتر این برنامه‌ها می‌توانند آهنگ‌های صوتی و تصویری را از هم جدا کنند و بیشتر می‌توانند نویز پس‌زمینه را پاک کنند و جلوه‌های صوتی محیطی مانند طنین سالن کنسرت را اضافه کنند. برخی از محصولات دارای ویژگی ducking خودکار هستند که موسیقی پس‌زمینه را در حین گفتگو کاهش می‌دهد – یک امتیاز مثبت در سطح حرفه‌ای.

سخن آخر

و در آخر تعدادی از ویرایشگر های برتر را معرفی می کنیم .

  • Adobe Premiere Pro CC
  • Apple Final Cut Pro
  • Apple iMovie (for Mac OS X)
  • CyberLink PowerDirector
  • Corel VideoStudio Ultimate
  • DaVinci Resolve
  • Movavi Video Editor
  • Pinnacle Studio Ultimate
  • Adobe Premiere Elements
  • Nero Video

 

برای مشاوره رایگان و استفاده از خدمات ویستا وب با ما در تماس باشید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا