سئو

اهمیت لینک دهی خارجی

اهمیت لینک دهی خارجی

 اهمیت لینک دهی خارجی

 

گفته می شود که بک لینک ها پایه و اساس اینترنت هستند و از ابتدا آن را حفظ کرده اند. حتی امروزه، سئوکاران لینک های خارجی را به عنوان یک عامل رتبه بندی ضروری در مورد الگوریتم رتبه بندی گوگل در نظر می گیرند و این همان چیزی است که ما در این پست وبلاگ بررسی خواهیم کرد.

اهمیت لینک دهی خارجی

 

لینک دهی خارجی چیست؟

 

لینکی که از یک دامنه به دامنه دیگر اشاره می کند، لینک خارجی نامیده می شود. به عبارت ساده، اگر یک وب سایت به وب سایت شما پیوند داده شود، به عنوان لینک خارجی شناخته می شود. به همین ترتیب، اگر سایت شما به وب سایت دیگری پیوند داشته باشد، به آن پیوند خارجی نیز می گویند.

 

هنگامی که یک هایپرلینک از یک وب سایت به وب سایت شما لینک می شود، معمولاً به عنوان «لینک ورودی» یا «بک لینک» شناخته می شود، و زمانی که به وب سایت دیگری پیوند می دهید، به عنوان «لینک خروجی» شناخته می شود.

 

اهمیت لینک دهی خارجی ؟

 

لینک سازی خارجی نقش موثری در افزایش رتبه وب سایت شما دارد. این پیوندها توسط موتورهای جستجو به عنوان یک رأی اعتماد شخص ثالث در نظر گرفته می شود،  نظراتی کاربران در مورد  وب سایت شما می دهند چیزهای زیادی در مورد شما به گوگل می گوید . در واقع، از زمان راه اندازی گوگل، لینک دهی خارجی همیشه یک عامل مهم رتبه بندی بوده است.

 

فواید لینک دهی خارجی 

 

  • دیده شدن و ارتباط وب سایت را افزایش می دهد

 

موتورهای جستجو برای کاربران خود ارزش قائل هستند و همیشه هدفشان این است که مرتبط ترین نتایج را  نشان دهند. لینک های خارجی که از وب‌سایت‌هایی با همان جایگاه به دست می‌آیند می‌توانند به Google کمک کنند تا ارتباط محتوای وب‌سایت شما را برای یک جستجوی خاص و میزان محبوبیت شما را درک کند. این می تواند رتبه وب سایت شما را افزایش دهد.

 

  • رضایت مندی کاربر را بالا می برد 

 

با لینک دادن به وب سایت دیگری، می توانید به کاربران کمک کنید تا اطلاعات اضافی و مرتبطی را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. این می تواند رضایت مندی کاربر را افزایش دهد و آنها را تشویق کند تا برای محتوای با کیفیت تر در آینده دوباره از وب سایت شما بازدید کنند.

 

  • فرصت های بک لینک را افزایش می دهد

 

پیوند دادن به سایر منابع قابل اعتماد در وب می تواند به شما کمک کند تا یک بک لینک از آنها دریافت کنید و این می تواند یک محیط پیوند طبیعی ایجاد کند. این یکی از بهترین تکنیک ها برای افزایش رتبه شما در SERP های مختلف (صفحات نتایج موتور جستجو) است.

اهمیت لینک دهی خارجی

انواع لینک های خارجی چیست؟

 

پیوندهای خارجی به طور کلی به دو نوع طبقه بندی می شوند

 

 پیوند های Do-follow

 

پیوندهای Dofollow به خزنده های موتورهای جستجو نشان می دهد که پیوند را دنبال کنند و ارزش پیوند  را به سایت پیوند داده شده ارسال کنند. این می تواند رتبه آنها را افزایش دهد.

 

 پیوند های No-follow

 

لینک های Nofollow به خزنده ها می گویند که پیوند را دنبال نکنند و هیچ پیوندی را ارسال نکنند. این کار با افزودن یک rel=’nofollow’ در تگ <a> انجام می شود.

 

تفاوت لینک Nofollow و Dofollow در چیست؟

 

شاید بسیار پیش آمده است که واژه بک لینک را شنیده اید ولی تعریف درستی از آن را ندارید. به طور کلی به هر لینکی که از یک سایت به سایت دیگری داده می شود بک لینک گفته می شود. برای مثال اگر بخواهیم سئو را به یک صفحه شطرنج تشبیه نماییم، بک لینک ها مهره های این صفحه شطرنج می باشند….

 

برای مطالعه مقاله کلیک کنید .

اهمیت لینک دهی خارجی

چگونه لینک های مرتبط را پیدا می کنید؟

 

یافتن پیوندهای مرتبط که از محتوای وبلاگ شما پشتیبانی می کنند می تواند برای رشد کسب و کار شما بسیار مفید باشد. بسیاری از ناشران از افزودن لینک‌های خارجی به محتوای وب‌سایت خود اجتناب می‌کنند، زیرا این یک فرآیند زمان‌بر تلقی می‌شود. با این حال، زمانی که لینک های خارجی را در استراتژی سئو قرار می دهید و از آنها در محتوای خود استفاده می کنید، ارتباط محتوای شما افزایش می یابد.

 

مطمئن شوید که فقط به وب سایت های معتبری که مردم به آنها اعتماد دارند پیوند اضافه کنید. همچنین صفحه ای که به آن لینک می دهید باید با محتوای وبلاگ شما مرتبط باشد. بی جهت به وب سایت های معروفی که هیچ ارتباطی با محتوای شما ندارند لینک ندهید. کاربران نظر منفی ارسال خواهند کرد و می توانند بر رتبه شما تأثیر بگذارند.

 

برای یافتن پیوندهای مرتبط برای وب سایت خود، به طور کامل در اینترنت برای موضوعات پرطرفدار در زمینه کسب و کار خود تحقیق کنید. ابزارهای زیادی در وب وجود دارد که می تواند به شما کمک کند پیوندهای مرتبط با محتوای خود را پیدا کنید.

اهمیت لینک دهی خارجی

بهترین روش ها در لینک دهی خارجی چیست؟

 

همیشه به صفحات مرتبط لینک دهید

لینک خارجی مهمترین چیز در مورد کمک به موتور جستجو برای درک ارتباط وب سایت شما برای یک جستجوی خاص است. شما فقط باید به صفحاتی پیوند دهید که در چارچوب موضوعی هستند که در مورد آن صحبت می کنید.

 

برای دریافت بک لینک محتوای عالی منتشر کنید

ساده ترین و طبیعی ترین راه برای کسب بک لینک، ایجاد محتوای عالی است که بتواند به درخواست کاربر پاسخ دهد. این کار دیگران را تشویق می کند تا به وب سایت شما لینک دهند.

 

از لینک های خروجی بیش از حد خودداری کنید

داشتن لینک های بیش از حد در یک صفحه می تواند از دیدگاه خواننده آزار دهنده باشد. سعی کنید فقط به وبلاگ های  مرتبط لینک دهید و به بهینه سازی در صفحه خود توجه کنید.

 

انکر تکست توصیفی

Anchor text متن قابل کلیکی است که در یک وب سایت می بینید و شما را به صفحه وب دیگری می برد. یک انکر تکست را می توان هم برای لینک داخلی و هم برای لینک خارجی استفاده کرد. گوگل پیشنهاد می کند که انکر تکست مورد استفاده در وب سایت شما باید توصیفی باشد و ایده ای در مورد محتوای صفحه وب ارائه دهد.

 

بهترین روش ایجاد انکر تکست با استفاده از انواع کلمات کلیدی است. این محتوا را مستقیم و طبیعی نگه می دارد و ارتباط بهتری با مخاطبان شما برقرار می کند و در نهایت منجر به ترافیک وب سایت بالاتر می شود.

 

قواعد لینک سازی خارجی

 

زمانی که برای ارتقای کسب و کار خود به دنبال سئو سایت (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) می روید، لینک سازی از مهم ترین دغدغه های شما می شود. لینک هایی که برای سئو سایت به آن ها نیاز دارید، لینک های داخلی و لینک های خارجی هستند. لینک خارجی، لینکی است که به یک دامنه خارجی، ارجاع می دهد…

 

برای خواندن ادامه مقاله کلیک کنید .

اهمیت لینک دهی خارجی

چه عواملی در لینک دهی خارجی با کیفیت بالا نقش دارند؟

 

  • اعتبار دامنه پیوند دهنده
  • محبوبیت صفحه منبع
  • ارتباط محتوا بین منبع پیوند شده و صفحه هدف
  • متن‌هایی با زبان معمولی و غنی از کلمات کلیدی که اجباری یا تکراری به نظر نمی‌رسند
  • تعداد پیوندها در صفحه منبع

بنابراین، آیا لینک دهی خارجی در سئو مهم است؟

 

لینک های خارجی یک عامل کوچک و در عین حال مهم در سئو هستند و باید به آنها توجه زیادی کرد. چه در حال ایجاد یک وب سایت جدید هستید و یا  در حال حاضر یک وب سایت تأسیس شده دارید ، نباید رتبه سازی مرتبط با پیوندهای خارجی را نادیده گرفت. پیوندهای خارجی یکی از سخت ترین معیارها برای دستکاری هستند. بنابراین، این یکی از بهترین راه‌ها برای موتور جستجو برای تعیین شهرت وب‌سایت و افزایش رتبه شما است.

 

برای مشاوره رایگان و استفاده از خدمات ویستا وب با ما در تماس باشید.

[aux_divider width=”medium” style=”solid” margin_top=”20″ margin_bottom=”20″ extra_classes=””]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا